środa, 30 listopada 2016

Unikaty: Yankee Candle - Build A Snowman (Winter Wonderland Collection)


Zapachy z kolekcji Winter Wonderland Yankee Candle to rarytasik - poszukiwane przez świecomaniaków, osiągają zawrotne ceny i są wyjątkowo trudne do zdobycia. Ten sampler udało mi się zdobyć na fb grupie sprzedażowej. Czekał na premierę aż do dziś.

Build a Snowman to zapach w którym dominuje mroźna, miętowa/mentolowa nuta. Po powąchaniu go na sucho skojarzył mi się z mocnymi, miętowymi pastylkami. Stwierdziłam "oho, nic specjalnego". Trzeba mu jednak przyznać, że pięknie się rozkręca po odpaleniu. Wychodzi z niego cukier, duuużo cukru. Kojarzy mi się z białym lukrem mocno doprawionym miętą. Prosta, dwuskładnikowa kompozycja, a znacznie umila powietrze. 

Moc w samplerze zadowalająca, więc świeca powinna dać radę. Niestety muszę zauważyć, że takich słodko-miętowych zapachów jest w ofercie naprawdę full. Znajdziecie je u Yankee, Goose Creeka, Kringla.. Pytanie jest więc, czy warto się uganiać za cholernie rzadką, limitowaną świecą, która owszem pachnie ładnie, ma fajną etykietę i nazwę, ale reprezentuje sobą standardowe, miętowe słodkości? 
Może warto dla celów kolekcjonerskich, ale na pewno nie wydałabym na ten zapach miliona monet, jak to często bywa w przypadku trudno dostępnych, limitowanych zapachów Yankee Candle.

Ocena końcowa:
7/102 komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Wolę w formie świeczki bo ładnie wygląda w świeczniku i dłużej się pali:) moc jest ok :)

      Usuń