sobota, 31 grudnia 2016

Unikaty: Yankee Candle - Winter Woods

Unikatem który zamknie ten rok jest Winter Woods od Yankee Candle - czysty zapach lasu świeżo okrytego śniegiem, w którym dominują chłodne i rześkie nuty cedru. Ptasia etykieta to na pewno mocna strona tej świecy. Do złudzenia przypomina Icicles, a także stylistycznie pasuje do Sparkling Balsam. Pochodzi z limitowanej edycji zimowej USA i po niespełna roku jest już bardzo trudno osiągalnym zapachem, przynajmniej w Polsce. Swój egzemplarz nabyłam na grupie wymiankowej. Była to jedyna świeca, którą kupiłam zupełnie w ciemno, bez wcześniejszego przeczytania recenzji. Skusiła mnie przede wszystkim jej trudna osiągalność - mam przeczucie, że ten sam zapach za rok może osiągnąć wartość dużo wyższą, dlatego skorzystałam z możliwości zakupu jej po w miarę normalnej cenie. Po wypakowaniu świecy naszły mnie ambiwalentne uczucia. Faktycznie zapach jest zimowy i drzewny, ale na sucho jest dosyć specyficzny. Zawiera mroźne nuty prawdopodobnie pochodzące od mięty bądź eukaliptusa, które w połączeniu z nutami cedrowymi i trudnym do zidentyfikowania tłem tworzą zapach, który przypomina staromodną pastę do podłóg. Wąchając go, wyobrażam sobie starą, leśną chatę, w której podłogi dopiero co wypastowano tak, że nadal nie można po niej chodzić. :D W dni, kiedy zapach podoba mi się mniej, wyczuwam pomadkę do ust Carmex. 

Zapach nie należy więc do przyjemnych, zimowych "pewniaczków". Jestem przekonana, że wiele osób może go wręcz znienawidzić. 

Prawda jest taka, że mnie także nie do końca przekonuje ta mieszanka na sucho, natomiast dużo zyskuje po odpaleniu. Zapach wyraźnie łagodnieje, pozostawia miłe, lekko mroźne, lekko drzewne tło. Znika pomadka carmex, pasta do podłóg traci na ciężkości. Dom pachnie miło, leśnie, świeżo, nietuzinkowo. Moc w paleniu jest co najwyżej średnia i w tym wypadku to gra na korzyść tego zapachu.


Winter Woods, Icicles, Sparkling Balsam - poglądowe porównanie etykiet.

Kupując w ciemno musicie brać pod uwagę, że zapach jest bardzo specyficzny. Plusem jest to, że w przypadku jeśli nie okaże się odpowiedni dla Was, nie będzie trudno go sprzedać, nawet po bardzo dobrej cenie.

Moje ocena: 7.5/10

0 komentarze

Prześlij komentarz