sobota, 11 marca 2017

Yankee Candle Happy Spring - piersze wrażenie

W końcu jest! W marcu 2017 jako limitka wszedł do sprzedaży najbardziej wiosenny zapach, jaki miałam okazję mieć w swojej kolekcji. Happy Spring - o nim jest dzisiejszy wpis. :) 


Na sucho

Zapach opisałabym jako wodno-kwiatowy z wyraźnym, zielonym (łodygowym) podbiciem. Kojarzy mi się z ciepłym, wiosennym dniem w kwiaciarni wypełnionej po brzegi tulipanami. Opary wody z wazonów unoszą się w powietrzu, mieszając się z aromatem kwiatów i łodyg. Kwiaty i łodygi podkręcony czymś wodnym dają niesamowite złudzenie autentyczności. I za to uwielbiam świecę Yankee Candle - dają im tyle wymiarów, że jesteśmy praktycznie w stanie zamknąć oczy i przywołać niesamowicie realne obrazy. Ja widzę właśnie taką małą, tulipanową kwiaciarnię :).

W paleniu...

Zapach pozostaje równie wiosenny i uroczy. Wypełnia powietrze delikatnym, wiosennym aromatem, pełnym kwiatów i zieleni. W paleniu wyczuwam oprócz tulipanów inne aromaty kwiatowe, których niestety nie potrafię zidentyfikować - przydałaby się rozpiska nut zapachowych.
Moc świecy nie zabija ani na sucho, ani w paleniu - w skali od 1 do 10 oceniam ją na 6. Czuć wyraźnie w sporym pokoju, jednak nie obraziłabym się za odrobinę więcej mocy :).

Porównanie do Water Garden

W opisach zapachu kilka razy napotkałam na porównanie go do zapachu Water Garden, którego recenzję możecie zobaczyć tutaj. Dwa te zapachy łączy podobna koncepcja - oba łączą w sobie wodno-kwiatowo-zielone nuty. Sam zapach jest zupełnie inny! Tulipan to delikatny kwiat o kojącym aromacie, lilia jest zaś intensywna, mocno świdrująca w nosie. Nie zawsze mam ochotę na tak intensywny zapach lilii, są też takie dni kiedy kojący, spojony zapach jak Happy Spring nie wystarcza.
Water Garden nie pachnie według mnie podobnie do Happy Spring, ale skojarzenie dwóch zapachów może być uzasadnione ze względu na wodną i zieloną nutę, które ostatecznie dają "efekt kwiaciarni" w obu przypadkach.Podsumowując 

Niesamowicie wesoły, wiosenny zapach. Kojący, idealny na sezon wczesnowiosenny i około wielkanocny. Ta świeca niewątpliwie będzie wiodła prym w moim kwietniowym paleniu. Polecam Wam ten zapach z całego serca i przypominam, że to zapach limitowany - może w najbliższej przyszłości zniknąć z regularnej sprzedaży.

Zakup oczywiście z Markowe Świece Gdańsk! Pamiętajcie o kodzie rabatowym Friend -20% :)

0 komentarze

Prześlij komentarz