poniedziałek, 27 marca 2017

Yankee Candle - Market Blossoms

Market Blossoms

czyli "Kwiaty z Ryneczku"

Górne nuty: jagody, bergamotka, truskawka, malina
Serce: konwalie majowe, jabłko, kwiat mandarynki, lilia, róża, goździk, kwiat wiśni
Tło: drewno sandałowe, biała paczula, waniliowo białe piżmo, mech, liść cedru


Market Blossoms to wyjątkowy zapach! Jest kobiecy, wiosenny i idealnie nadaje się w paleniu na przepiękny dzień jak ten, który jest teraz u mnie za oknem. Kwiaty i nuty owocowe pięknie współgrają tworząc ciepłą, słodką kompozycję. "Stylistycznie" przypomina mi odrobinę Lake Sunset, więc zwolennicy tego zapachu powinni raczej odebrać go dobrze.

Pomimo że na przepięknej etykiecie widzimy kosz z kwiatami, moje pierwsze wrażenie potwierdza się z nutami zapachowymi - to bardzo słodki zapach, w którym raczej dominują owoce. Czuję całą mieszankę owoców leśnych. W tle grają akordy kwiatowe - trudno mi rozpoznać poszczególne kwiaty, ale końcowy odbiór zapachu jest słodki, owocowo-kwiatowy, "różowy", odrobinę perfumeryjny i dziewczęcy. Niestety nie jest typem zapachu, który sprawia że mdleję z zachwytu. Brakuje mi w nim odrobiny naturalności, może pewnego złamania zieloną nutą, albo chociażby kwaskowatości owoców, które są bardzo słodkie, przez co trochę mniej autentyczne. Mimo że mógłby być trochę lepszy, to jest to nadal bardzo ładna, wiosenno letnia kompozycja. Mam aż ochotę wziąć wolny piątek z pracy i wyskoczyć na targ po bukiet wiosennych kwiatów i świeże owoce.. :)



Moc świecy oceniam na rewelacyjną - zapach wypełnił pokój i z niego wyszedł, wypełniając sąsiednie pokoje. Zaczął nawet schodzić po schodach do salonu. To lubię!

Z dostępnością Marketu jest nie najgorzej. Można upolować go na grupach sprzedażowych, w sklepach posiadających w ofercie zapachy trudno dostępne lub limitowane (np. Markowe Świece). Dla nieopornych polecam także eBay - tam swojego Marketa upolowałam za około 100 złotych. 

Ocena końcowa:

Zapach: 8.5/10
Moc: 9/10


0 komentarze

Prześlij komentarz