piątek, 5 maja 2017

Yankee Candle - Rhubarb CrumbleRabarbar to coś, co bardzo kolarzy mi się z majem i czerwcem. Uwielbiam go pod każdą postacią - ciasta z rabarbarem, kompotu, a nawet praktycznie solo, okryty jedynie warstwą kruszonki. Nie lubię świec stricte jedzeniowych, ale dla rabarbaru byłam w stanie zrobić wyjątek.

Górne nuty: Jabłko i rabarbar
Serce: Malina
Tło: Brązowy cukier i wanilia

Świeca jest dokładnym odwzorowaniem tego, co widać na etykiecie. Cudownie apetyczny deser, kwaskowatość owoców i rabarbaru miesza się z odrobiną słodyczy, która idealnie balansuje całość. Najpierw wyczuwam kwaskowaty rabarbar. Zainspirowana świecą postanowiłam zrobić swój własny rabarbar pod kruszonką, ale nie wyszedł mi aż tak apetyczny, jak ten w świecy. Kolor był blado-brzoskwiniowy, nadzienie (mimo cukru) bardzo kwaśne i dosłowne, brakowało mu tego "czegoś". Dopiero z nut zapachowych widać, że serce stanowi malina. I już wiadomo, w czym cały szkopuł :).
W świecy nuta rabarbaru, maliny i jabłka zmieszały się w jedną całość, tworząc kompozycję w której ciężko je było wyodrębnić. Trzeba przyznać, że pasują do siebie perfekcyjnie. Do tego waniliowe tło i jest naprawdę apetycznie. Na pewno mój kolejny przepis będzie zmodyfikowany :).

Moc świecy oceniam na średnią - mocne 6/10, mogło być dla mnie bardziej intensywnie. Natomiast wosk bardzo daje radę i również polecam taką formę.Osobiście uwielbiam ten zapach, kojarzy mi się doskonale, apetycznie, momentami mam ochotę wyskrobać trochę wosku i zjeść. Nie jest to jednak świeca, którą paliłabym dzień i noc, kilka dni pod rząd, ale jeśli mam nastrój na coś słodkiego z lekko kwaśną nutą - to jest to dla mnie wybór idealny. Nie jest to zapach dla każdego - świecę kupiła jedna z moich koleżanek z pracy i niestety, kilka osób z biura wykazało dla rabarbaru głośną pogardę. Trzymajmy się tego, że się po prostu nie znają na rzeczy! ;) :D

Chodzą pogłoski, że zapach ma być wycofany z oferty od przyszłego roku, więc warto korzystać póki jest w regularnej ofercie. Mój pochodzi jak zwykle z niezawodnych Markowych Świec - link. W chwili pisania tego posta świeca jest w promocyjnej cenie 69,99 zł zamiast regularnej 109 zł.  

Moja ocena: 8/10. Bardzo na tak! <3

0 komentarze

Prześlij komentarz