piątek, 14 lipca 2017

Letni ideał - Sun & Sand

Kto dłużej śledzi moje recenzje pewnie zauważył, że nie pojawiają się u mnie zbyt często typowe "letnie" zapachy. Wiecie co mam na myśli? Kokosy, ananasy, tropikalne combosy. W ogóle to niespecjalnie przepadam za latem i całą wakacyjną oprawą związaną z turystyką w ciepłe kraje, plażingiem, palmami i tak dalej. Jest jednak jedna świeca, którą trzymałam wiele miesięcy specjalnie na te ciepłe, lipcowe dni które właśnie nadeszły - ta świeca to Sun & Sand.

Sun & Sand to zapach wyjątkowy, ma w sobie ogromną dozę kremowości i miękkości - prawie mogłabym go przypisać do otulaczy. Pachnie po prostu słońcem i paskiem! Autentycznie. Kojarzy mi się z pięknym zapachem rozgrzanego olejku do opalania. Nie wyczuwam tu znacząco nut typowo egzotycznych, co dla mnie jest akurat na plus. Z tyłu gdzieś bardzo delikatnie gra aromat Neroli, czyli olejku z gorzkiej pomarańczy. Tło tej kompozycji stanowi piżmo, jedna z moich ulubionych nut. 

Moc wosku oczywiście jest zadowalająca, czego nie mogę powiedzieć o małym formacie świecy (pewnie przez mały format), chociaż mimo wszystko myślę że duża też killerem nie będzie... Ale może to i dobrze? Na lato zdecydowanie lepiej się sprawdzają zapachy dające tło. 

Sun and Sand jest zapachem niezwykłym! Jeśli kiedykolwiek się na niego natkniecie, to polecam nie wachać się ani chwili, bo jest bardzo trudno dostępny. Bardzo dobrymi zamiennikami tego zapachu (choć nie aż tak dobrymi - królowa jest tylko jedna ;)) jest Country Candle Life's Beach (link) lub Goose Creek Day In The Sun (link). 

2 komentarze