sobota, 19 sierpnia 2017

Powrót skarbów!!! Yankee Candle - Brown Paper Packages / Whiskers On Kittens


W zeszły piątek pojawiła się oficjalnie potwierdzona informacja, która wywołała wśród fanów świec zapachowych efekt WOW! Mi nadal śmieje się micha! Po tytule posta wiecie co się zdarzy, więc przejdźmy do rzeczy :D. Jeszcze w tym roku powrócą jako limitowane zapachy dwa prawdziwe <skarby>, <rarytasy>, <unikaty>, <złote graale> kolekcjonerów świec Yankee Candle. Wiecie już o których mówię? Przecież, że wiecie! Whiskers On Kittens oraz Brown Paper Packages wracają!


Czemu to takie ważne?
Zapachy Whiskers On Kittens oraz Brown Paper Packages to część zimowej kolekcji My Favourite Things wydanej w roku 2012. Kolekcję stanowiły zapachy, których nazwy zostały zaczerpnięte z wersów piosenki wyk. Julie Andrews - My Favourite Things (r. 1965). Kolekcja zdobyła ogromne uznanie przede wszystkim wśród kolekcjonerów. Wraz z jej wyprzedaniem ceny świec z kolekcji My Favourite Things wzrosły i osiągnęły niesamowicie wysoki pułap. Na początku 2017 roku średnia cenę za nowy słój Whiskers On Kittens oraz Brown Paper Packages wynosiła 300-400 złotych a najtrudniejszy w zakupie zapach - Moon On Their Wings (również z MFT, ale z poprzedniego roku) - kosztuje obecnie około 900-1000 złotych na rynku brytyjskim!

Ceny jak i mała dostępność świec sprawiła, że zarówno Whiskers On Kittens jak i Brown Paper Packages stały się trudno osiągalne dla wielu wielbicieli świec zapachowych. Tym bardziej cieszę się z powrotu tych zapachów. Mam ogromne szczęście posiadać oba zapachy w swojej kolekcji, więc spieszę Wam (wspólnie z moją wąsatą asystentką:D) z zajawkową recenzją!


Whiskers On Kittens

Jako że recenzwałam ten zapach jeszcze przed zakupem dużego słoja, to najlepiej będzie jak Was po prostu odeślę do pierwszej recenzji - moje odczucia zapachowe nie uległy zmianie: Unikaty: Yankee Candle - Whiskers On Kittens

Chcę do niej dodać jeszcze dwie informacje, które wynikły już po zakupie świecy wielkoformatowej. Mam w sumie dwie wiadomości - dobrą i złą:

Dobra: Uwielbiam ten zapach! Wtedy nie byłam do niego przekonana, dziś jestem jego wielką zwolenniczką. Palę tyle co kot napłakał, po oszczędzam :).
Zła: Posiadam egzemplarz z roku 2015 i niestety moc świecy jest bardzo przygnębiająca. Niewykluczone że w głębszych warstwach ma się dobrze, ale zawsze było mi szkoda ją palić, więc się na razie o jej mocy nie dowiedziałam.:(Brown Paper Packages

"Papier", jeśli nie wiemy jak pachnie, może budzić pewne obawy. Znamy pewnie wszyscy brązowy papier jako materiał po recyclingu - nigdy bym nie powiedziała, żeby kojarzył mi się od z jakimś przyjemnym dla nosa aromatem. Tym czasem Brown Paper Packages należy do kategorii fresh i jest przepięknym perfumowcem. Gdybym miała opisać go w trzech słowach, to byłyby to: pudrowy, kremowy, ciepły. Wąchając go na pewno na początku poczujecie jego niesamowitą kremowość i pudrowość. Przypomina odrobinę zapachy pokroju Baby Powder. Zapach często jest trafnie porównywany do klasycznego kremu Nivea w oldschoolowym, ciemnoniebieskim, blaszanym słoju. Ja wyczuwam w nim jeszcze starszy krem, który używała moja babcia, którego nazwy nie pamiętam. Producent mówi coś o "spicy" wykończeniu i nie do końca wiem co mieli tutaj na myśli - nie czuję w nim ani ostrości, ani przypraw. Nie jest słodki, to fakt - jego wykończenie jest odrobinę wytrawne. 

Moja opinia? Zapach jest po prostu cudowny! Moja stara wersja zapachu z roku 2014 pachnie niesamowicie intensywnie, czego nie spodziewam się raczej po nowym, nadchodzącym wydaniu. Na pewno też pasuje "stylistycznie" do Whiskers On Kittens i Warm Woolen Mittens - wszystkie są ciepłe, perfumowe i odrobinę "staroświeckie" - w dobry tego słowa znaczeniu!
Gdzie i kiedy?

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji kiedy i w jakim ostatecznym składzie pojawią się w/w limitki (Brown Paper Packages oraz Whiskers On Kittens to jedyne na chwilę obecną potwierdzone zapachy, ale może będzie coś jeszcze? :)). Mam niestety obawę, że sprzedaż może dotyczyć przede wszystkim brytyjskiej strony Yankee Candle (bez obaw - dostawa do Polski jest mozliwa), ale nie mam na to potwierdzenia. Jeśli zdobędę jakąkolwiek dodatkową informację to dam Wam znać na blogu lub FB fanpage'u.

...No i miejmy nadzieję, że nie będą to kolejne "znicze"!

Na zakończenie piosenka. Tak! Whiskers On Kittens i Brown Paper Packages to zdecydowanie jedne z moich ulubionych rzeczy :D!

0 komentarze

Prześlij komentarz