niedziela, 8 października 2017

Country Candle - ZIMA 2017. Zacna kolekcja Milordzie! :)


Dziś znowu trochę zimy :). Świecowe kolekcje zwykle przychodzą z wyprzedzeniem, ale dzięki temu mamy możliwość umilić nasze oczekiwania na nadchodzącą porę roku. Jesień i zima to bez dwóch zdań najlepszy okres na palenie świec! Na szczęście mamy w czym wybierać - właśnie do sklepów weszły najnowsze, zimowe kolekcje Coutry CandleMoja dostawa przepięknych, dwunastu świąteczno-zimowych słoi przyjechała dosłownie wczoraj, więc dzisiaj mam dla Was mały przewodnik - bez palenia, na sucho, moim nosem. :)


Jingle All The Way
Według mnie jeden z piękniejszych na sucho z całej kolekcji. Na pierwszy plan wybija się słodka, owocowa nuta która do złudzenia przypomina mi zapach kandyzowanych wiśni. Potem długo, długo nic, a na końcu jakieś przyprawy korzenne... Bardzo intrygujący!
Nuty wyczuwalne na sucho: kandyzowane wiśnie
Podobny do: niczego?:)

Merry Christmas
To świąteczny klasyk. Klasyczna, świąteczna mieszanka przypraw (cynamon zdecydowanie z przodu), igliwia i owoców. Przyprawy grają w nim pierwsze skrzypce. W pierwszym momencie myślałam że to duplikat Kringlowego Cozy Christmas, lecz ten jest bardziej cynamonowy, a Cozy Christmas bardziej goździkowy. 
Nuty wyczuwalne na sucho: Cynamon, goździki, igliwie
Podobny do: Cozy Christmas Kringle

Silver Bells
Bardzo trudny do rozgryzienia na sucho... Na pewno mamy tu dominującą nutę owoców cytrusowych (ja czuję kwaśne mandarynki). Tło zapachu jest drzewne.
Nuty wyczuwalne na sucho: owoce cytrusowe, nuty drzewne
Podobny do: Nie jestem pewna, potem dopiszę jak potwierdzę że to to :) 


Balsam Fir
Przepiękny zapach! To klasyczne drzewko świąteczne - bez ozdób, świeże. Cała masa igliwia i świeżości. Nie ma mowy o nutach toaletowych!
Nuty wyczuwalne na sucho: świerk, igliwie, jodła
Podobny do: Balsam Fir Kringle (wydaje mi się że to dokładnie ten sam zapach - do weryfikacji)

Balsam & Cedar
Cedr i jodła balsamiczna z dużą przewagą drewna cedrowego, które ostatnio uwielbiam. Ten zapach różni się od Balsam Fir tym, że mniej w nim wyczuwalne jest igliwie, a zdecydowanie bardziej drewno cedrowe i żywica. 
Nuty wyczuwalne na sucho: drewno cedrowe, żywica, jodła.
Podobny do: -

Home For Christmas
To jeden z bardziej udanych zapachów całej kolekcji z prostej przyczyny - jest znany i sprawdzony. ;) Po powąchaniu już po pierwszym wdechu wiedziałam już, że mam tu do czynienia z przepakowaną wersją First Snow Kringle. Czuć w nim zimno, goździki, pikantność i słodycz, nuty żywiczne, jakieś owoce (żurawina?) i coś jeszcze trudnego do opisania...
Nuty wyczuwalne na sucho: goździki, świeżość, żurawina (?)
Podobny do: Duplikat First Snow Kringle


Frosted Cranberries
Zmarznięta żurawina... Kojarzy mi się z kwaskowatością, a ten zapach nie ma w sobie nawet cienia kwaśności. To słodka, żurawinowa konfitura. :)
Nuty wyczuwalne na sucho: dżem żurawinowy, cukier, mięta
Podobny do: Frosted Cranberry Kringle (raczej to to samo, ale musiałabym jeszcze raz powąchać Kringlowy bo dawno go nie wąchałam)

Fireside
Zapach ciepłego grzańca przyprawionego cynamonem, gwiazdkami anyżu, goździkami i owocami cytrusowymi. Wyczuwam w nim także wyraźną, kominkową nutę drewna. Jest dymny, przyprawowy z owocowym zakończeniem.
Nuty wyczuwalne na sucho: grzaniec, przyprawy do grzańca, drewno kominkowe, dym
Podobny do: Fireside Kringle (nie jestem pewna czy to dokładnie to samo, bo mój odbiór Fireside z Country Candle był dla mnie dużo lepszy niż Kringla)


Peppermint Twist 
Mroźna, świeża, świdrująca w nosie mięta z dużą ilością cukru. Cudny, mroźny i słodki zapach! Na końcu wyczuwam chyba także odrobinę wanilii.
Nuty wyczuwalne na sucho: mentol, mięta, cukier
Podobny do: Generalnie jest zapachów "peppermint" całkiem sporo u różnych producentów, zwykle różnią się stosunkiem mięty do cukru i czasem mają owocowe podbicie. Nie jest jednak podobny do niczego z obecnej oferty Kringle. 


Snowflakes Glistening
Jeden z bardziej nietypowych i interesujących zapachów. Producent obiecuje miód, ale ja nie wyczuwam absolutnie żadnej słodkiej nuty w tym zapachu. To typowy świeżak. Jest świeży, bardzo mydlany, łazienkowy i osobiście wyczuwam dosyć intensywny choinkowy ogon. Moja mama oceniła ten zapach najlepiej z całej dwunastki i kojarzy jej się ze świeżym praniem. Uwaga: Niestety połączenie nut świeżych, mydlanych i choinkowych może przywołać skojarzenie czystej... toalety. ;)
Nuty wyczuwalne na sucho: świeżość, mydło, igliwie
Podobny do: raczej niepodobny do niczego

Mountain Sunrise
Świeża, leśna kombinacja z ogromną ilością iglastych drzew, igliwia i zimowej świeżości (odrobina mentolu?). Wyczuwam w nim także mydlane nuty. 
Nuty wyczuwalne na sucho: iglaki, świeżość, mentol, mydło, igliwie, ambra
Podobny do: bardzo podobny do Snow Capped Fraster Kringle

Cozy Cabin
O Cozy Cabin pisałam już kilkukrotnie, bo to zawsze był i jest mój zimowy numer jeden!!! Przypomina zapach górskiej, drewnianej chatki w mroźny, zimowy dzień. Są w nim dymne, kominkowe nuty i otulające, ciepłe tło. Niedługo pojawi się jego pełna recenzja. :)
Nuty wyczuwalne na sucho: drewno kominkowe, cynamon, piżmo
Podobny do: duplikat Cozy Cabin Kringle

Ocena zapachu na sucho nigdy nie daje nam pełnego obrazu z czym mamy do czynienia.. Lecz bez obaw! :) W ciągu najbliższych tygodni zapachy będę testowała także w paleniu. Jakie dodatkowe nuty z nich wyjdą, jak spiszą się pod względem mocy, jakiej atmosfery nadadzą wnętrzu - tego dowiecie się na pewno niebawem!

Dajcie znać, który z zapachów po pierwszym zapoznaniu zainteresował Was najbardziej. Ja mam swoich faworytów, ale z ostateczną oceną i wyborem ulubieńców chyba jeszcze poczekam :). 

Generalnie - zacna kolekcja, Milordzie!

2 komentarze

  1. Święta z taką kolekcją to bajka :) Muszę wypróbować tą markę koniecznie !

    OdpowiedzUsuń
  2. Mountain Sunrise przypomina mi White woods z KC (nawet naklejka by się zgadzała). Trochę szkoda,że producent nie ostrzegł swoich klientów, iż niektóre zapachy są duplikatami kryjącymi się pod inną nazwą (mam tu na myśli Home for christmas i First Snow oraz zapach, który przywołałam). Ciekawa jestem Twoich top CC po odpaleniu.

    OdpowiedzUsuń