środa, 15 listopada 2017

Pierwsze spotkanie z woskami PRODIGE :)

Lubię palić sprawdzone marki i zapachy, ale równie ogromną przyjemność sprawia mi testowanie nowych produktów i marek :D. Z taką przyjemnością miałam okazję obcować poznając nową, francuską markę Prodige.

Marka Prodige korzysta z własnych, oryginalnych kompozycji opartych na najwyższej jakości składnikach. Esencja francuskiego szyku zamknięta w eleganckiej formie. Zapachy powstają w „światowej stolicy perfum”, w laboratoriach w Grasse. Sama idea i produkcja odbywa się w Tuluzie. Każdy zapach niczym prawdziwy perfum posiada w sobie nuty głowy, serca oraz podstawy.

Źródło: Markowe Świece


W ofercie Prodige są świece zapachowe w jednym rozmiarze oraz woski. Na tych drugich skupię swoją uwagę w tym poście, bo te właśnie miałam okazję poznać. :)


Co wyróżnia Prodige?


Przede wszystkim, każdy zapach ma pewien "wspólny mianownik" z resztą. To sprawia, że nie znając każdego produktu byłabym w stanie po zapachu poznać tą markę. Nieważne czy zapach ma być z założenia słodki, jedzeniowy, orientalny czy kwiatowy - wszystkie będzie łączył bardzo perfumeryjny i orientalny charakter

W trzech woskach które przetestowałam wyczuwam pewną kadzidlaną nutę, która o dziwo doskonale się komponuje nawet z typowymi "słodyczowymi" zapachami jak DELICE  D'ANTAN Pain Depices czy SUCRE D'ANGE Miel - Chocolat. Z kolei ACCORD DELESTE Oriental Gourmand jest kompozycją orientalną łączącą w sobie nuty drewna i słodycz. Same zapachy są trudne do rozłożenia na czynniki pierwsze. Wszystkie mają bardzo podobny charakter, więc jeśli spróbujecie jeden i Was zachwyci - jest duże prawdopodobieństwo, że inne też przypadną Wam do gustu!

Wszystkie kompozycje zawierają nuty głowy, serca i podstawy - daje im to wielowymiarowość, przestrzenność zapachu i nietuzinnkowość kompozycji.Forma wosku

Wosk jest podzielny na dziewięć kosteczek - dużo! Mamy tu formę tabliczki czekolady, nie kruszy się, jest zwarty. Zapachy są bardzo intensywne! Już po 10 minutach wypełniają przestrzeń orientalnym aromatem. Wadą rozwiązania wynikającego z zastosowania dużej koncentracji olejków w niewielkich kosteczkach jest duża intensywność, która dosyć szybko się ulatnia - wosk aż widocznie paruje w kominku! Zapach utrzymuje się w najlepszej formie przez 2 godziny i wtedy moc jest naprawdę potężna, kolejne dwie jest już dużo delikatniejszy. Czas użytkowania jednej kostki nie przekracza 4 godzin. 

Myślę że marka mogłaby trochę dopracować samą formulację, by zapach był delikatniejszy ale bardziej trwały, ale powiem Wam jedno - takich kompozycji nie spotkałam w żadnej marce. Są intensywne, kadzidlane, orientalne, perfumeryjne, ekskluzywne.... W pomieszczeniu gdzie roznosi się zapach, meble i dekoracje od razu wydają się być... droższe? :DDostępność i cena

Woski i świece na razie widziałam tylko w Markowych Świecach, ale nie wykluczone że niedługo staną się bardziej popularne. 

Cena wosków nie jest jeszcze zaporowa - 24 złote to cena regularna za opakowanie zawierające 9 kostek. Niestety świece wydają się być bardziej ekskluzywnym produktem - za świecę o wadze 190 gram zapłacimy 99 złotych.  Dla porównania, za świecę Yankee Candle o wadze wosku 623 gram zapłacimy tylko 10 złotych więcej. 

Ostatecznie - przy okazji zakupów w Markowych Świecach zachęcam Was do zapoznania się z zapachami Prodige. To bez wątpienia ciekawe i ekskluzywne kompozycje zapachowe :)

Miłego dnia!
0 komentarze

Prześlij komentarz