niedziela, 31 grudnia 2017

RANKING Woskomanii: TOP10 Yankee Candle - rok 2017


Jako wierna komentatorka marki Yankee Candle, nie mogę się oprzeć pokusie skomentowania wraz z końcem roku moich odczuć dotyczących zapachów wypuszczonych w roku 2017. Wybór był duży! Sądzę że ilość wypuszczonych zapachów w ostatnim kwartale przerosła oczekiwania większości fanów marki. Mimo to przyznaję że dosyć łatwo było mi wybrać moich ulubieńców, trudniej z ich uszeregowaniem :).

Pod uwagę brałam wszystkie zapachy Yankee Candle wypuszczone na polski rynek w roku 2017. Uwzględniłam zarówno zapachy nowe, jak i powracające limitowanki. Nie brałam pod uwagę kolekcji z poprzednich lat, zapachów na Q1 2018, zapachów niedostępnych na polskim rynku ani moich "unikatów spod łóżka" (ha-ha-ha) :). 

MIEJSCE 10
Cracking Wood Fire


Zapachy drewna zawsze przyjmuję z wielką radością. To drewno zaskoczyło mnie swoją perfumeryjnością i delikatną pudrowością. Drzewne zapachy nie muszą być wytrawne! Piękna kompozycja! 

MIEJSCE 9
Sea Air


Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie zapachów roku 2017 - bo nawiązujący do ukochanego morza. :) Okazał się być niezwykle świeży, rześki i powietrzny.
Uwielbiam, zwłaszcza jak wyglancuję dom na błysk :).

MIEJSCE 8
Apple PumpkinWpadł na polski rynek szybko jak z procy w okolicach Halloween i zachwycił mnie przepięknym, złożonym połączeniem dyni, kwaskowatości i słodkości jabłka i całej gamy przepięknych, przyprawowych akordów. Tak pachnie jesień!

MIEJSCE 7
Brown Paper PackagesKremowy, perfumowany zapach brązowego papieru z kolekcji My Favourite Things  jeszcze w pierwszej połowie roku był dla mnie nieosiągalnym marzeniem. Powrót tego zapachu to bez wątpienia jedna z najlepszych decyzji producenta. Uwielbiam i będę oszczędzać!

MIEJSCE 6
Happy Spring


Kwintesencja wiosennej wizyty w kwiaciarni! Cudownie wspominam ten zapach i już zacieram ręce na nadchodzącą wiosnę! Kwiaciarnia zamknięta w słoju - wodny, łodygowy, autentyczny, a do tego rewelacyjna moc!

MIEJSCE 5
Whiskers On Kittens


Koty to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana limitka tego roku. To zapach delikatny, perfumowany, dziewczęcy i pudrowy. No i ta etykieta :). Potrzebowałam czasu by do niego dojrzeć. Dziś to zdecydowanie jedna z Moich Ulubionych Rzeczy.

MIEJSCE 4
DriftwoodDriftwood to przepiękny zapach! Drewno w kremowym i lekko orientalnym wydaniu... Zarówno otula, daje ciepło i jednocześnie ma w sobie rześkość i niesamowity charakter. Mógłby być moim jedynym zapachem na bezludnej wyspie! Mam nadzieję że długo pozostanie w regularnej sprzedaży - inaczej trzeba będzie poczynić odpowiedni zapas :).

MIEJSCE 3
Warm Woolen MittensSkoro mam cztery słoiki dokładnie tego samego zapachu to musi oznaczać wielką miłość. Ciepłe rękawiczki to mój numer jeden z kolekcji My Favourite Things. Ciepły, przytulny i na swój sposób staroświecki. Mój ulubiony uspokajacz. Cudo!

MIEJSCE 2
Sparkling FlameSama jestem zaskoczona jak dobre emocje wywołał we mnie ten kadzidlany zapach! Może dlatego, że kojarzy mi się z nocą, zapachem zapalonej zapałki i pewną trudną do opisania magią... Przywołuje mi na myśl jesienne noce z dzieciństwa spędzone z przyjaciółką w ciemnym pokoju przy blasku świecy, z zabawami zimnymi ogniami i opowieściami o duchach.
Może dlatego jest dla mnie taki wyjątkowy?

MIEJSCE 1
Bourbon Wood Barrels


Wybór był w tym wypadku łatwy. Pierwsze miejsce zdobywa dla mnie Bourbon Wood Barrels. Baryłki po bourbonie po prostu nie mają sobie równych! Zwłaszcza w obliczu mojej miłości do Szkocji i wielkiej miłości mojego męża do Whisky.
Bourbon Wood Barrels łączy wszystko co  uwielbiam. Jest drzewny, autentyczny, elegancki, nietuzinkowy, a przede wszystkim wspaniale oddający zapach, który czułam podczas wizyt w szkockich destylarniach.
Majstersztyk! 

Oczywiście lista pięknych zapachów Yankee Candle jest znacznie dłuższa. jest wiele zapachów które mogłabym postawić w jednym rzędzie na miejscu jedenastym: The Perfect Tree, Golden Rose, Warm Cashmere, Water Garden, Viva Havana, oraz Holiday Sage.

Jestem ciekawa Waszych rankingów na rok 2017 dlatego chciałabym rzucić wyzwanie także innym osobom blogującym o zapachach i nie tylko! Jakie jest Wasze TOP 10 na miniony rok? Czekam na Wasze zestawienia :)


Tym czasem życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku
zdrowia,
radości,
dobrych trunków :D,
pięknych zapachów,
No i żeby kasa się zgadzała :)
Do zobaczenia w przyszłym roku!

0 komentarze

Prześlij komentarz