niedziela, 17 grudnia 2017

W poszukiwaniu choinki idealnej cz.3 - THE PERFECT TREE Yakee Candle


Idealne drzewko - no, takiego właśnie szukam! The Perfect Tree Yankee Candle to nowy, zimowy zapach z Q4 2017. Po raz pierwszy zetknęłam się z nim już 3 miesiące temu i wstępnie opisałam w tym wątku. Od tego czasu weszłam w posiadanie dużego słoja i rozpoczęłam intensywne testy. Jak wyszło? O tym w dzisiejszym wątku :). 


Poprzednie wpisy z serii: Nuty zapachowe:

Głowa: sosna, bergamotka, 
Serce: jodłowe igły, biała brzoza, błyszczący bursztyn
Tło: świeżo ściąta jodła, kadzidło, cedr

Chyba jest to moja pierwsza choinka Yankee Candle, która tak skradła moje serce! The Perfect Tree to zapach niezwykle leśny i autentyczny. Choinka jest niesamowicie świeża, jednocześnie ciepła - jak świeży świerk ubrany w łańcuchy światełek choinkowych, które rozgrzewając się wydobywają niesamowity aromat soczystego, zielonego igliwia i żywicy. Zapach ma w sobie pewną dozę ziemistości - zupełnie jakby choinka dopiero co została przyniesiona z lasu. 

Producent nie podjął tematu łączenia iglastych nut zapachowych z innymi, czasem ryzykownymi zestawieniami z cytrusami, przyprawami czy eukaliptusem. Nie ma tu więc żadnych dodatkowych wypełniaczy aromatu - nie czuć kwaskowatości, ani sztucznego efektu budowania chłodu. The Perfect Tree budzi tylko i wyłącznie skojarzenia z żywym, przepięknym drzewkiem świątecznym. Jest w nim tyle świeżości i naturalności, że przywołuje mi na myśl zapach choinki świeżo przyniesionej z plantacji.... No, po prostu przepięknie!! :)

Czy jest idealnie
...Prawie!

Jedynym minusem zapachu jest niepewna moc. Świeca bardzo pięknie mi pachniała podczas trzech pierwszych paleń (moc ok. 7/10). W dzień pisania tej recenzji odpaliłam ją na cały dzień w sypialni. Tak się akurat składa, że dziś także ubierałam dużą choinkę w salonie (jest naprawdę piękna!). Od czasu do czasu wchodziłam do sypialni by zweryfikować jak miewa się świeca i ze smutkiem przyznaję, że dziś ie czułam jej prawie wcale (moc max 2/10). Miejmy nadzieję, że w głębszych warstwach wosku wróci do formy :(. 


Podsumowując: zapach po prostu miazga! Wpisuje się w mój gust idealnie. Nie oczekuję nic więcej od zapachu świątecznego drzewka. Cel jak najbardziej zrealizowany! Niepokoi mnie tylko to, że z mocą bywa różnie. Prawie bym ją pochwaliła ze znakomity performance, ale dziś już niestety coś się popsuło. Oby na chwilę... 

Można więc powiedzieć, że w kwestii znalezienia ideału jestem już naprawdę blisko! Tak trzymać, Yankee Candle

The Perfect Tree jest dostępny we wszystkich formach i (na szczęście!) nie jest zapachem limitowanym. :) Oby został w ofercie jak najdłużej!

0 komentarze

Prześlij komentarz