środa, 6 grudnia 2017

W poszukiwaniu choinki idealnej, część 1 - BALSAM FIR Country Candle

Przed świętami chcę dla Was zrecenzować kilka zapachów związanych z zapachami świątecznej choinki i innych drzew iglastych. Zapach świątecznego drzewka to temat który każdy producent próbuje ugryźć na swój sposób. Niektóre interpretacje podobają mi się bardziej, inne mniej, ale pewne jest jedno - szukam tego najpiękniejszego, iglastego ideału. :)


Jeśli chcecie mi towarzyszyć w tych poszukiwaniach - zapraszam do serii! Dziś część pierwsza, a zaczniemy od jednej z moich ulubionych marek - Country Candle. Na pierwszy ogień idzie Balsam Fir.

Trudno się mocniej rozpisać na temat tego zapachu, bo jest dosyć prosty. Jeśli wiecie jak pachnie jodła balsamiczna, to Balsam Fir dosyć wiernie oddaje ten zapach. Nie posiada w sobie wyraźnie wyczuwalnych, innych "świątecznych nut", przez co jest bardziej uniwersalny. Natomiast dosyć wyraźnie wyczuwam delikatnie słodkawe nuty, które co prawda nie przeszkadzają mi w tym zapachu, ale też nie uważam by go szczególnie dobrze uzupełniały.Niestety nie mam doświadczenia w paleniu Kringlowego brata tego zapachu, więc na razie nie mogę powiedzieć czy jest podobny, czy identyczny :(.
Balsam Fir jest fajnym zapachem z wielu powodów. Po pierwsze nie jest bezpośrednio związany ze świętami, tylko po prostu z zapachem jodły. Oznacza to, że dobrze będzie się go palić nie tylko zimą, ale także latem czy wiosną (a swoją drogą, to kto komu zabroni! Każdy zapach można palić kiedy się chce:D). Jego kolejną zaletą jest po prostu jego autentyczność. Ma w sobie żywiczność, brak "toaletowych" sztuczności i świeżość. Byłby dla mnie ideałem gdyby miał w sobie więcej nut leśnych  - ziemi, ozonu, więcej żywicy, mchu. Ale to już szczegóły!


Moc zapachu po raz kolejny rewelacyjna! Country Candle uwielbiam palić na otwartej przestrzeni salonu. świece radzą sobie fenomenalnie z dużą przestrzenią.

Balsam Fir oceniam doskonale. Piękny, jodłowy zapach. Byłby moim ideałem, gdyby miał w sobie odrobinę więcej głębi i wielowymiarowości

Wkrótce pojawi się kolejna część i kolejny choinkowy zapach. :) Stay tunned!


0 komentarze

Prześlij komentarz