sobota, 9 grudnia 2017

W poszukiwaniu choinki idealnej, część 2 - BALSAM & CEDAR Country Candle

Szukamy dalej idealnej choinki? Pewnie! :) A może tak poszperać wśród gałązek cedru? Pod lupę bierzemy Balsam & Cedar Coutry Candle.Opis producenta:

Cudowny balsam zawierający ziemisty zapach cedru gwarantujący odprężenie, jakie możemy znaleźć tylko w leśnych ostępach - to doskonały wybór niezależnie od pory roku.

Zapach pasujący na święta ale nie tylko. Można spokojnie zapalić wiosną, latem i nie skrzywić się na widok niepasującej, świątecznej etykiety. Lubię taką uniwersalność :). 

Chcąc przybliżyć zapach świecy cały czas nasuwa mi się chęć porównania go do recenzowanej przeze mnie w pierwszej części Falsam Fir. Balsam & Cedar jest zapachem bardziej "suchym" i mniej zielonym, a odrobinę bardziej "korowym". Czuję większe podobieństwo do drewna niż świeżych, zielonych gałązek. Małe ryzyko, że poczujecie w niej toaletowy odświeżacz. Ma w sobie odrobinę męskiego charakteru. Cedr dominuje nad nutami jodłowymi. Mimo sporej cedrowej przewagi, kompozycja jest dosyć złożona. Jest tu nie tylko aromat drzew iglastych, ale i lekka pikantność goździka, szczypta kremowej słodyczy oraz jakby cytrynowa / limonkowa  kwaskowatość. Dużo się tu dzieje!


No i przychodzi czas na własne refleksje i zacznę od tego że zdecydowanie bardziej przekonuje mnie kompozycja Balsam Fir. Jest prosta, ale bardziej spójna, świąteczna, świeża. W przypadku Balsam & Cedar mam wrażenie że jest to dość ryzykowny eksperyment. Łączenie świeżości, pikanterii, kwaskowatości i słodyczy nie zawsze skończy się łatwym do pokochania miksem. Cedr dominuje, ale jest dla mnie odrobinę zbyt suchy i tępy w odbiorze. Mam momenty że zapach daje mi dozę drzewnej przyjemności, innym razem mnie męczy. 
Moc absolutnie nie zawodzi.


Ostatecznie, mimo że jestem drzewnym freakiem, mam z tym zapachem na razie relację neutralną i do końca nie zdecydowałam czy mi się podoba. Na pewno na razie nie zasiądzie na moim "choinkowym tronie", ale nie warto go skreślać go z listy zapachów do spróbowania - myślę że jego wielowymiarowość znajdzie szerokie grono zwolenników.:)

Ściskam mocno :)

0 komentarze

Prześlij komentarz