czwartek, 7 grudnia 2017

Yankee Candle - Honey Lavender Gelato

Dziś znowu mała chwila odpoczynku od zimowych i świątecznych aromatów, czyli kolejny zapach limitowany Yankee Candle we włoskim stylu - Honey Lavender Gelato, czyli lody o smaku miodu iii....  lawendy?? 


Świecę udało mi się zdobyć w konkursie podczas Pachnącego Wieczoru z Yankee Candle w Poznaniu. Pochodzi z kolekcji limitowanej, z której Meditarranean Breeze zrecenzowałam dla Was tutaj

Opis producenta:

Orzeźwiająca uczta: wyrazisty smak lawendy zwieńczony zderzeniem chłodnego aromatu jagody i rozgrzewającego miodu.
 
Nuty Górne: jeżyny
Serce: lawenda
Tło: lody waniliowe, miód

Zapach ma dwie niezwykle przyciągające mnie nuty zapachowe - miód i lawendę. Miód i lawenda?? Razem?? Brzmi jak mój ideał.


Weryfikacja w paleniu...

Mimo lawendowego serca zapachu niestety nie czuję jej ani na sucho, ani w paleniu. Zapach przypomina mi bardzo mleczny, słodki koktail. Albo gumy rozpuszczalne Fruittella. Jeżyny nie są tutaj kwaśne i z krzaczka, ale przetworzone, osłodzone, cukierkowe. Miód przede wszystkim jest tutaj słodki, można go pomylić z cukrem. Nie ma niestety tu dla mnie ukochanej, specyficznej, miodowej nuty. 

Czym pachnie Honey Lavender Gelato? Dla mnie to niezwykle słodkie smoothie z mlekiem o smaku owoców leśnych. Albo owocowa guma rozpuszczalna. Jest dużo mleka, owoce, odrobina wanilii i dużo, dużo słodyczy. Szukam i szukam mojej ukochanej lawendy, ale niestety nie znajduję. A przynajmniej nie jest ona "głównym tematem" tego zapachu.


Moc zapachu (niestety) bardzo, bardzo subtelna. Paląc go w garderobie czy sypialni wyczuwam delikatne tło po wejściu do pomieszczenia. Po chwili przebywania w pokoju zapach jest niestety słabo wyczuwalny dla mojego nosa :(.  Pod tym względem kolega z kolekcji, Meditarranean Breeze, bije go na łopatki.

Jak się zapewne domyślacie, nie zakochałam się w tym zapachu. Jest tylko ok, przyjemny. Brakuje mi tutaj aromatycznego miodu i lawendy. Pierwszy raz od dawien dawna, dla tego Yanka ciężko mi pożenić nazwę świecy z jej zapachem.

Z informacji jaką podał dystrybutor, zapach jest praktycznie na wyczerpaniu i wkrótce zniknie z półek sklepowych. Jeśli zapach Was zaintrygował i chcecie go zdobyć - warto się spieszyć.

1 komentarze

  1. Robisz przecudowne zdjęcia świecom i woskom :))
    Podoba mi się Twoja Iluma Id, taka morska! Pasowałaby do mojego mieszkania w morskim wystroju < 3

    OdpowiedzUsuń