środa, 21 lutego 2018

Aromatyczna kuchnia i Kitchen Spice Kringle Candle


Jest pewna grupa świec, które najpiękniej pachną w kuchni. Często są zbyt ciężkie do palenia w sypialni, a nawet nie do końca pasują do klimatu pokoju dziennego. Piękny zapach w kuchni nie tylko poprawia apetyt, ale nadaje niesamowitego klimatu temu jakże ważnego w domu pomieszczeniu. Wybieram do niej przede wszystkim aromatyczne zapachy ciast, przypraw i owoców. Sukcesywnie gromadzę swoją ulubioną "kuchenną" gromadkę świec, a dziś przedstawię Wam jedną z nich - Kichen Spice (ang. Kuchenne Przyprawy) Kringle Candle. :)


 
Emanująca błogością mieszanka przypraw korzennych i wszystkiego co przyjemne...


Jeśli zastanawiacie się, czy w kompozycji Kitchen Spice dominuje cynamon, to odpowiedź brzmi - oj, bardzo! Gra zdecydowanie pierwsze skrzypce w kompozycji. Nie przypomina mi zapachu pikantej, cynamonowej gumy Red. Jest to klasyczna interpretacja cynamonu - w laskach, drzewna, naturalna.
 
Zaraz za cynamonem, na drugim miejscu wyczuwam odrobinę bardziej pikantną nutę, mogącą być zarówno gałką muszkatołową, jak i goździkami lub szczyptą imbiru. Podczas palenia w powietrzu czuć zapach podobny do tego, który wydobywa się ze świeżo otwartego opakowania mieszanki przypraw do grzanego wina lub piernika. Kitchen Spice jest zapachem raczej ciężkim, ciepłym, bazującym na drzewnym tle, ze zdecydowanie wyczuwalną słodką nutą krystalicznie białego cukru. "Ciepłe" wrażenie zapachowe może dawać wanilia, choć nie jest w tej kompozycji wyczuwalna bezpośrednio. 

Jest intensywny i bardzo wyraźnie wyczuwalny już po 10 minutach od zapalenia - w bardzo małych, zamkniętych pomieszczeniach może być więc przytłaczający. Przytłaczający był dla mnie w dni, kiedy zdecydowałam się go palić w pokoju dziennym i sypialni. Jego percepcja wydała mi się kompletnie inna w kuchni i jadalni - te pomieszczenia pasowały do Kitchen Spice perfekcyjnie. Zrobiło się ciepło, apetycznie, klimatycznie - i o to chodziło.

Aż chce się usiąść przy stole i napić pysznej kawy. :)


Kitchen Spice nie jest więc zapachem łatwym, a już na pewno nie nada się dla osób stroniących od cynamonu. Jeśli szukasz zapachu bazującego na cynamonie, ale jednocześnie niezbyt prostego, ale posiadającego ładną, przyprawową głębię i ciepło - Kitchen Spice jest dla Ciebie pozycją obowiązkową. :)

0 komentarze

Prześlij komentarz