środa, 18 grudnia 2019

Limitkowy alert! Havana Nights w polskim TKMaxx


Kilka dni temu w relacji na Instagramie pokazałam ciekawą zdobycz z mojego lokalnego TkMaxxa - limitowany zapach Havana Nights Yankee Candle. Wieść o pojawieniu się tego kąska szybko się rozeszła w społeczności świecoholików, którzy na grupach dyskusyjnych zaczęli informować się o jej obecności bądź braku w TKjach w całej Polsce. Miałam dużo szczęścia zdobyć go tego samego dnia. Po mojej relacji dostałam kilka pytań o tą świecę, więc postanowiłam Wam co nieco o niej powiedzieć w dzisiejszym wpisie.


O co tyle szumu?

Na wstępie wyjaśnię Wam, dlaczego w sumie warto na nią zapolować. Havana Nights została wypuszczona jako limitowany zapach w dużym słoju jako tzw. UK exclusive, nawiązujący do letniej kolekcji Yankee Candle 2017 - Viva Havana. Świeca ta nigdy nie była dostępna w polskiej dystrybucji, a co za tym idzie - nigdy nie pojawiła się w naszych sklepach. Wydawać się mogło, że nie wypuszczono jej w zbyt dużej ilości egzemplarzy - już po roku zaczęła pojawiać się na eBay'u w dużo wyższej cenie, sygnowana dopiskiem RARE / HTF / VHTF (Hard To Find, Very Hard To Find). Stąd niemałe zaskoczenie, gdy w ciągu ostatnich 2 tygodni zaczęła się pojawiać na półkach ze świecami TkMaxx - najpierw za zachodnią granicą, a w końcu i u nas.

Jak pachnie?

Tropikalna noc w Havana Café, wyrafinowana, żywiczna, przepełniona oczekiwaniami.

Górne nuty: kardamon, cynamon
Nuty serca: słodki tytoń, trzcina cukrowa
Baza: wanilia, cedr

Moja wizyta w TK w poszukiwaniu tej świecy wymagała trochę cierpliwości. Czas przedświątecznej gorączki, sklep szturmowany przez ludzi w zakupowym amoku. Z trudem wbiłam się na dział świecowy - tam pustki, kilka mniej znanych marek. Już bez entuzjazmu, ale z niemałym wysiłkiem, starałam się jeszcze przecisnąć w stronę kas - tam też czasami można znaleźć jakieś świece. A tam - jest! Stoi ona! Jedna sztuka, jakby czekała właśnie na mnie! Przedarłam się w jej stronę, chwyciłam, odstałam swoje 15 minut w kolejce do kasy, wróciłam do domu... I przypomniałam sobie, że w sumie to zapomniałam jej powąchać ;)...

Przyznam Wam, że Havana Nights pachnie mniej męsko niż oczekiwałam, ale miło mnie zaskoczyła swoim ciepłem i "przystępnością". Jednocześnie zadziwia mnie, jak wiele różnych opinii i opisów tego zapachu można znaleźć w internecie. Jedni opisują go jako ciepły aromat domowych przypraw, inni jako dymną wersję Viva Havana (recenzja), jeszcze inni czują w niej nuty rumu. Ja na sucho wyczułam przede wszystkim ciepłą, słodką nutę wanilii - dokładnie taką, jaką znam w zapachu Dreammy Summer Night. W paleniu ładnie się rozwija - dochodzi miła nuta tytoniu, która dla mnie nie jest dymna, a raczej pachnąca jak nieodpalone, świeże, waniliowe cygaro. Ani kardamon, ani cynamon nie dominują znacząco, ale nadają mu odrobinę ciepła i charakteru. Nie jest to zapach żywiczny jak wskazuje opis producenta. Gdybym miała więc go opisać w kilku słowach, to powiedziałabym że jest to zapach ciepły, o słodkim charakterze i dominującej nucie niepalonego tytoniu waniliowego i drzewno-przyprawowym podbiciu. Coś między Dreammy Summer Night a Honey & Spice. Do teraz paliłam ją dwa razy. Moc oceniam jako średnią z  minusem i raczej nie spodziewam się, by się rozkręciła.


Czy warto polować na Havana Nights?

Osobiście nigdy nie byłam zwolenniczką zakupów świecowych w TkMaxx - zdecydowanie wolę wspierać polskie sklepy ze świecami. Nie jest jednak tajemnicą, że ten zapach prawdopodobnie nigdy nie pojawi się w naszych sklepach, nie wiadomo też jak duża (bądź jak mała) pula wpadła do obiegu TkMaxxa. Dlatego, moim zdaniem - tak, warto na nią zapolować. Nie tylko ze względu na to że jest limitką o "potencjale inwestycyjnym", ale przede wszystkim dlatego, że to naprawdę fajny zapach, do tego w mojej ukochanej wersji z klasyczną etykietą, której prawdopodobnie wkrótce będzie sukcesywnie ubywać.

Dostępność, parametry i cena (grudzień 2019)

Świecę Yankee Candle Havana Nights można upolować w TkMaxx w limitowanej ilości, tylko w dużym formacie. Egzemplarz który kupiłam wyprodukowano w USA w roku 2017 i jego cena wynosiła 79,99 zł.

0 komentarze

Prześlij komentarz