niedziela, 9 lutego 2020

Jak pachnie kawiarnia? Chestnut Hill - Roasted Coffee


Dziś powiem Wam o pewnej świecy, której nie mogłabym po prostu niezrecenzować. Taka o doskonałym i autentycznym zapachu kawy marzyła mi się już dawno. Wszystkim zapachom kawy jakie testowałam dotychczas brakowało tego "czegoś". Nie chodzi przecież o to, żeby mieszkanie wypełnił zapach kwaskowatej, niebyt drogiej rozpuszczalnej obficie zamaskowanej słodkością. Chcę mieć w domu kawiarnię! Czy Chestnut stanął na wysokości zadania?

Chestnut Hill Candle Company - Roasted Cofee

"Zapach palonych ziaren kawy. Jeśli jesteś wielbicielem tego napoju z pewnością pokochasz ten zapach!"


Zapach

Przejdę od razu do sedna, bo tak naprawdę nie ma co przedłużać. Mistrzostwo świata! Zapach tak autentyczny i apetyczny, że mogłabym go palić każdego poranka. Czuć świeżo palone ziarna kawy - to ten aromat wita nas od drzwi najlepszych kawiarni w mieście. Trudno stwierdzić, jak producent uzyskał ten efekt. Czuć ciepło palonych ziaren, na drugim planie odrobinę zupełnie nieprzytłaczającej słodyczy, gdzieś w tle dopełnia to wszystko lekko orzechowy aromat. Po kilkunastu minutach pachnie już cały dom. Do takiego domu chce się wracać i zapraszać gości. Mogę go bez wahania przyrównać do zapachu świeżo zaparzonej kawy w kawiarce - z tą różnicą, że taki prawdziwy utrzyma się jedynie kilkanaście minut, a ten w świecy pozostawi efekt aż do zgaszenia płomienia :). 


Palenie świecy

Uwielbiam Chestnut Hill Candle Company i stale powiększam swoją kolekcję. Gdybym miała wymienić kilka ich głównych cech, to byłyby to: 

intensywne,
łatwe w obsłudze,
wysokiej jakości.

Świeca rozpala się w kilkanaście minut do pięknego baseniku, zarazem nie zmienia zapachu podczas palenia, co niestety często zdarza się w świecach dwuknotowych. Pali się czysto, dzięki miękkości wosku słoik łatwo jest na bieżąco czyścić ręcznikiem papierowym.  Zapachy zawsze są niesamowicie intensywne. Jedyne o czym warto tak naprawdę pamiętać, to regularne przycinanie knota. 


Po raz kolejny nie zawiodłam się na jedzeniówce tej firmy, a sam Roasted Coffee to zapach rodem z najlepszej kawiarni. Nic bym w nim nie zmieniła, jest idealny. Brawo, Chestnucie! :)

Świecę możecie (musicie?!) kupić w Markowych Świecach.  Polecam z całego serca!

1 komentarze